דיקור סיני לסיאטיקה

לפי הרפואה המערבית, כאב הסיאטיקה מופיע כאשר מופעל לחץ או גירוי על עצב הסיאטיק – sciatic nerve  מצב זה יכול להיגרם כתוצאה מבלט, בקע או פריצה של דיסק באחת מחוליות הגב התחתון.


דבר הגורם לכאב שמתחיל באזור הגב התחתון/ישבן, ממשיך לירך,
שוק ועלול להגיע עד לכף הרגל.


סיבות נוספות שיכולות לגרום לכך הם: היצרות התעלה של עמוד השדרה, או התכווצות ולחץ של השרירים באזור הגב התחתון על עצב הסיאטיקה עצמו.


בהתאם לסיבה להופעת הבעיה ואופי הכאב, הטיפול ברפואה המערבית יכלול, כדורים נוגדי דלקת, משככי כאבים, פיזיותרפיה, הזרקה מקומית של חומרים משככים ואף במקרים מסוימים ניתוח.

לרפואה הסינית פתרונות יעילים מאוד לתופעה זו. לפי הרפואה הסינית, הופעת כאב נגרמת כאשר ישנה הפרעה בזרימה של הדם והאנרגיה הפנימית של הגוף, כאשר דם ואנרגיה אינם זורמים כמו שצריך מופיע הכאב.

פעמים רבות,כאשר הבעיה הינה מבנית (למשל במצב של בלט או פריצת דיסק) מופר האיזון הקיים ומשתנה מערך הזרימה. על כן נרצה לעודד זרימה רבה של אנרגיה ודם לאזור על מנת לשכך את הכאב ו”ללמד” את הגוף להסתגל לשינוי והמשיך לתפקד בצורה תקינה.

האנרגיה הפנימית זורמת בגוף כתעלות ומעברים, תעלות אלו מקושרות לאברי הגוף ונקראות “מרדיאנים”. כאשר ישנה זרימה בגוף ובמרידיאנים באופן חלק וקבוע, הגוף חזק, בריא וחסר מכאובים.


כאשר ישנה האטה בזרימה או חסימה חלקית,

מופיע הכאב ו/ או החולי.
הסיבות לשינויים בזרימת האנרגיה (החיונית להמשך חיים תקין ונטול כאב) הן רבות ומגוונות וכוללות את הגוף והנפש כאחד.

תפקידו של המטפל, לאמוד את מצב/כמות האנרגיה, היכן ישנה תקיעות או האטה, ומהן הסיבות האפשריות להופעת הבעיה.

על ידי דיקור בנקודות מסוימות, שבדרך כלל יהיו מרחוקות ממקום הכאב, אנו נייצר תגובה סיסטמית ועל ידי כך נעזור לגוף להתרגל למצב החדש שבו הוא נמצא, לזרז את הריפוי והוריד את רמת הכאב.

במקרה של הסיאטיקה, הרבה פעמים יופיע כאב באזור האחורי של הרגל, המשויך לשלפוחית השתן {הדבר לא אומר בהכרח שישנה בעיה באיבר שלפוחית השתן, אלה באזור שמשויך אליו, קרי המרידיאן שזורם גם באזור הירך האחורית}.


על ידי דיקור בנקודות מסוימות נעודד זרימה והחלמה של המקום הפגוע, אך ראשית כל נטפל בשורש עצמו, במקום ממנו נובע הכאב.


בהתאם לחומרה ומשך הזמן שהבעיה קיימת, יקבע מספר הטיפולים.


במקרים רבים ניתן להרגיש הקלה כבר בטיפול הראשון.

לקביעת טיפול

לחץ כאן